info[kukac]babychameleon[pont]hu

Blog Post

Nyaralás babával

A nyaralás babával szuper élmény is lehet, ám, lássuk be, akár full kínlódásba is átmehet. Ha véletlen épp a kedvenc kis játéka marad otthon. Ha valamiért nem tud jót aludni átmeneti kiságyában. Ha nem ízlenek neki a helyi ételek. Vagy mondjuk, egyszerűen csak a sok új élménytől nagyon gyorsan kimerül gyermekünk. Ezért, úgy döntöttünk, hogy megkérdezünk valakit a témáról, aki szakértője az utazásoknak.

Nyaralás babával tengerpart - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Forrás: Pexels

Boros Diána nem csak mestere a vendéglátásnak – jelenleg épp a bécsi Hilton Plaza Service Managere, és már több, mint tíz éve dolgozik a szállodaiparban-, de saját gyermeke is van. Akivel, valamint férjével rendszeresen tesztelnek jellemzően hazai bababarát szállásokat. Hiszen hivatása mellett a vállalkozása a hobbija, mely természetesen a Bababarát Szállások nevet viseli.

Boros Diána családi fotó nyaralás babával - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon
Boros Diána családja körében 🙂

Az ő véleményét kérdeztük és tanácsait kértük ahhoz, hogy a nyaralás babával a lehető legnagyobb eséllyel legyen szuper élmény, mintsem egy rohanó őrültek háza.

Nyaralás babával – interjú Boros Diánával

Baby Chameleon (B C): Nehéz elkezdeni, mert amikor megismerkedtünk bő fél évvel ezelőtt, még csak elkezdtél dolgozni a Bababarát szállásokon. Azóta pedig egy 25000 fős csoportod és egy több mint 10 000 követős oldalad lett. Miért kezdtél el bababarát szállásokkal foglalkozni?

Boros Diána (B D): Először is köszönöm a lehetőséget, hogy bemutathatom a projektet. Miközben otthon voltam két évig a kislányommal, úgy éreztem, jó lenne olyasmivel foglalkozni, ami kicsit kiszakít a hétköznapokból és egyesíti a hobbijaimat, korábbi szállodás tapasztalataimat. Hiltonnál dolgozom már több mint 10 éve, ezért elmondhatom magamról, hogy van rálátásom a szállodai folyamatokra, sőt most a szolgáltatás minőségbiztosításáért vagyok felelős. Több Facebook csoportom is van, így az online jelenlét sem volt újdonság számomra.

A Bababarát Szállások nem csak a szülőknek ad információt, a szálláshelyek hosszútávon bababaráttá tétele is a célunk, továbbá szeretnénk fellendíteni a kisgyermekes turizmust.

Nyaralás babával család - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Forrás: Pexels

B C: Hány szállást teszteltél már személyesen és hány szállás értékelő posztot írtak az oldalad követői?

B D: Az utóbbi pár hónapban összesen 11 szálláshelyet teszteltünk személyesen és továbbiak is be vannak már ütemezve. A FB oldalunkon és a Bababarát Szállások weboldalán mi osztjuk meg a tapasztalatainkat, a 25 ezres zárt csoportunkban viszont bárki mesélhet a legutóbbi nyaralásáról. Átlagosan napi 30 posztunk van, ennek nagy része a szülők élménybeszámolói, illetve kérdések különböző szálláshelyekről, tippek gyűjtése.

B C: Hogy állunk itthon bababarát szállások terén? Úgy értem, aki azt állítja magáról, hogy bababarát, az tényleg az is? És egyáltalán: mitől bababarát egy szálláshely?

B D: Sajnos még sok fejlesztésre van szükség, hiszen az igények egyre nőnek és a bababarát jelzőhöz ma már nem elég, ha csak kiságy és etetőszék áll rendelkezésre.

Mi egy 90 pontos lista szerint teszteljük és minősítjük a szálláshelyeket, melyen a szülők minimum elvárásai is fel vannak tüntetve. Rengeteg statisztikánk van a csoportnak köszönhetően, pontosan tudjuk, mire vágynak a szülők, ha kisgyermekkel utaznak.

Nyaralás babával – külföldön

B C: És mi a helyzet külföldön?

B D: Ausztriát tudnám megemlíteni, ahol nagyon nagy népszerűségnek örvendenek az úgynevezett „gyermekhotelek” (Kinderhotels). Állatsimogató, játszóház, játszótér, animációs programok a legmagasabb szinten vannak biztosítva. Nekünk is volt szerencsénk kipróbálni az egyik leghíresebbet, a lutzmannsburgi Hotel Sonnenpark-ot, nagyon nehéz őket lekörözni a családbarát szolgáltatások terén.

Nyaralás babával anya baba - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Forrás: Pexels

B C: Ha a családi nyaralás babával történik, szabad olyan szálláshelyet választani, ami nem tartja kifejezetten szem előtt a gyerekek érdekeit, szokásait?

B D: Különbözően az igények, ez az adott családtól függ. Véleményem szerint babával, kisgyermekkel is el lehet menni olyan szálláshelyre, mely nincs felkészülve a családosok fogadására. A kérdés az, hogy a szülők fel tudják-e találni magukat és hajlandóak-e rengeteg eszközt, szinte a fél háztartást magukkal cipelni.

Én inkább olyan szálláshelyeket preferálok, ahová szó szerint szinte csak a gyermeket kell vinni, minden eszközt biztosítanak, megfelelő szolgáltatások, programok adottak és a családbarát attitűd is megvan a szálloda dolgozói részéről.

B C: Sok személyes tapasztalatod van már e téren. És, ha mondhatom, még több olyan tapasztalatod, ami mások élethelyzeteiből, mások nyaralásaiból táplálkozik. Mi az, amire te mindig felkészülsz, amikor a kislányoddal mentek nyaralni? Mit vigyen mindenképp magával az „egyszeri szülő” és mi az, amivel ne terhelje a kocsit vagy a feladott poggyászt?

B D: A sok utazásnak köszönhetően már tényleg nagy gyakorlatom van a szisztematikus bepakolást illetően. 🙂 Már extra gyors sebességgel képes vagyok az utazáshoz készen állni. Először is mindig utánanézek, hogy az adott szálláshely mit tud biztosítani és az alapján készülök.

Megfelelő mennyiségű ruha, tisztálkodószerek, útipatika és az éppen aktuálisan kedvenc játékok sosem hiányozhatnak. Nekünk a hordozás révén szerencsénk volt, amíg a kislányom kisebb volt, még babakocsit sem kellett vinnünk sehová, elég volt 1-2 hordozókendőt bepakolnunk. Ez is jelentősen növeli a kocsi csomagtartójának kapacitását. 🙂

Mire figyeljünk még?

B C: Mik a legnagyobb különbségek a szervezés terén, ha külföldre készül kiruccanni a család, vagy ha országhatáron belül maradunk? Illetve, mire figyeljünk, ha vízpartra megyünk, mire, ha túrázni a hegyekbe, vagy mondjuk síelni?

Nyaralás babával hó sí - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Forrás: Pexels

B D: Az okmányokat mindenképpen ellenőrizzük le utazás előtt, hiszen külföldi nyaralás esetében a gyermekeknek is szükségük van papírokra. Érdemes utazási biztosítást is kötni, legyen szó belföldi vagy akár külföldi útról.

Vízparti és hegyvidéki utazások esetében kiemelten fontos a napvédelem, de erre amúgy is figyeljünk, ha már az időjárás indokolja.

Mindig legyen nálunk elegendő víz és élelem saját magunk és gyermekeink számára, hőség esetén az igény szerint szoptatott babákat pedig gyakrabban kell mellre tenni.

Túrázáshoz kifejezetten ajánlom a hordozókendőket, továbbá a mozgásfejlődési szinttől függően más optimális hordozóeszközöket. Mindenesetre a kenguruk használatát kerüljük, hiszen nem kényelmesek hosszútávon a babáknak, nincs meg a térdtől térdig alátámasztás, kiegyenesíti a babák c formájú gerincét és a kisbaba teljes súlya a lágyékára nehezedik. Ha elveszettnek érzitek magatokat a hordozóeszközök útvesztőjében, érdemes hordozós klubbokat felkeresni, szinte minden nagyobb városban vannak.

Itt a nyár

B C: Nyakunkon a nyár, a nyár pedig a legzsúfoltabb szezonja a szabadságoknak, nyaralásoknak. Mit gondolsz, mikor érdemes nekiindulni? Van-e esetleg jelentősége a kicsik szemszögéből annak, hogy mikor legyen a vakációzás?

B D: A kisbabás szülők jóval flexibilisebbek, hiszen csak apukának kell kivenni szabadságot, ha anyuka még otthon van. Nem kell iskolai szünetekhez sem igazodni. Ezáltal jóval könnyebb kiemelt időszakokban utazni, netán hétköznap, elkerülve a zsúfolt időszakokat. Kisbabával egész évben érdemes utazni, hiszen rossz időben a wellness hotelek is minden igényt kielégítenek, nyáron pedig még több lehetőség áll rendelkezésre. Útnak indulni pedig alvásidőben a legoptimálisabb és kerüljük a túl hosszú autó vagy repülőutakat.

B C: Van-e egy rövid összegzésed, üzeneted vagy valami jó kis sommás figyelmeztetésed azon szülőknek, akik első útjukra készülnek kicsi gyermekükkel?

B D: Fontosnak tartom, hogy a szülők merjenek elutazni kisbabával, kisgyermekkel is, hiszen rengeteg élményben, új tapasztalatban lehet része a családnak. Nagyon remélem, hogy a Bababarát Szállások projekt kellő információt és motivációt ad mindenkinek. Törekszünk arra, hogy a beszámolónk mellett olyan cikkeket is állítsunk össze, melyek megkönnyítik a családok felkészülését az utazásra és a tesztelt szálláshelyeinkre foglalni is lehet. Szeretnénk elérni, hogy minden család megtalálja az igényeinek és pénztárcájának megfelelő szálláshelyet.

Nyaralás babával naplemente - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Forrás: Pexels

Nos, Dia válaszaiból látszik, hogy milyen az, amikor egy felkészült szakember tervez utazást, kirándulást. Nehezen tudom elképzelni, hogy így a nyaralás babával megerőltető legyen. Az interjú elején még úgy voltunk vele, hogy egy kisbabának igazából mindegy, hogy hol van az a két négyzetméter, ahol ellehet. Ahol enni kap és ahol alhat. Mellesleg, attól is tartottunk, hogy a rengeteg csomag, a baba számára idegen tömeg, a sok új impulzus meg az ismeretlen-, és az esetlegesen felmerülő nehézségek okozta stressz kihat ránk is, és így a kicsire is. Most viszont … már megvettük a napvédőt. Mommy Chameleon pedig új úti szettet varrt! 🙂

Szoptatós karpárna pelenkatartó szett nyaralás babával - Kézzel készített baba-mama kiegészítők, ajándékok - Baby Chameleon

Azt még nem tudjuk, hogy hova megyünk. Nagyszülők? Barátok? Belföld vagy külföld? Mind? Csak azt tudjuk, hogy menni kell. Hogy lásson a kislány igazi lovat meg tehenet (nem baj, ha nem lilát!). Hogy ismerje meg a virágokat, füveket. Hogy fogjon halat és csobbanjon a vízben. És, hogy mi meg végig rohangálhassunk utána, ha erre van szükség. 🙂

Elvégre, a tárgyak elveszhetnek, tönkre mehetnek, divatja múltakká válhatnak. De a közös emlékek, a közös nyaralások és kirándulások velünk vannak és velünk is maradnak. Daddy Chameleonnak ilyen mondjuk az élő Tisza nyáron vagy a csehszlovák síelés télen. No meg a tatabányai kempingben a szkiffes nyaralás, ahol az apukájával színváltós zseblámpával világítottak az égre. Vagy, Mommy Chameleonnak a hétvégi bükki túrázások és a mariazelli zarándoklat. És persze a ráróspusztai nyarak a nagyszülőknél, ahol az épülő bunker nem fért el attól a szerencsétlen fenyőtől, és a pokrócoknak, uzsonnának helyet csinálva le kellett vágni néhány ágat…

Nektek melyek a kedvenc gyerekkori kirándulós-nyaralós emlékeitek? Írjátok meg Facebook oldalunkon, ITT.

;